Gwiazdkowy Turniej Koszykówki im. Katarzyny Tomczak

W sobotę 3 grudnia 2022r, w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Gwiazdkowy Turniej Koszykówki im. Katarzyny Tomczak. Był to I Memoriał upamiętniający Naszą klubową koleżankę, która wiele wniosła w rozwoju wielkopolskiej koszykówki… „Zawodniczka, trener, sędzia, kierownik, wieloletnia przewodnicząca Wydziału Gier i Dyscypliny Wielkopolskiego Związku Koszykówki, pasjonatka koszykówki, wychowawca wielu roczników młodych koszykarzy” (WZKosz)

To dla zawodników Siódemki z klasy sportowej 4d był zaszczyt móc uczestniczyć w tym szczególnym turnieju koszykówki i reprezentować szkołę oraz klub MKK Pyra.

W zawodach startowało 6 drużyn z Wielkopolski. I etap rozgrywek odbywał się w dwóch grupach systemem każdy z każdym. W wyniku rozegranych meczów znaleźliśmy się w grupie półfinałowej gdzie wygrywając z WSTK Wschowa 53:28 awansowaliśmy do finału.
W meczu o 1 miejsce drużyna MKK SP 2 z Gniezna okazała się lepsza, pokonując gospodarza turnieju MKK Pyra SP 7 69 :47.
Klasyfikacja końcowa drużyn :

1. MKK SP2 GNIEZNO
2. MKK PYRA/ SP 7 POZNAŃ
3. ORLEN AK BM STAL OSTRÓW WLKP.
4. WSTK WSCHOWA
5. BC OBRA KOŚCIAN
6. AKADEMIA KOSZYKÓWKI KOMORÓW

Dziękujemy za przybycie gości specjalnych i wręczenie pucharów oraz nagród wszystkim zespołom.
Gratulacje dla najlepszych drużyn oraz brawa dla wszystkich za sportową postawę, ambicję i wolę sportowej walki podczas całego turnieju.
Osobne podziękowania dla Rodziców chłopców z klasy 4d za wspieranie naszej drużyny oraz pomoc we współorganizowaniu turnieju.

Trener Alicja Dubel