„Słodka” wycieczka klas 3c i 3d

Z okazji zbliżającego się święta, które dla poznaniaków jest szczególnym świętem, bo oprócz Narodowego Święta Niepodległości, obchodzimy też w tym dniu Imieniny Ulicy Św. Marcina, klasy 3c i 3d wybrały się do Muzeum Rogalowego, znajdującego się w Poznaniu przy ul. Klasztornej.

Postanowiliśmy poznać bliżej historię związaną z tą właśnie datą, Już od progu okazało się, iż znajdujemy się w niezwykle zabytkowej kamienicy z czasów renesansu, z której można podziwiać ratusz i trykające się w południe koziołki.

Powitał nas mistrz cukierniczy i jego pomocnik. Najpierw poznaliśmy historię powstania rogala świętomarcińskiego, kilka popularnych zwrotów z gwary poznańskiej, a następnie przystąpiliśmy do produkcji naszych poznańskich smakołyków.  Mistrz cukierniczy poinformował nas, iż prawdziwy rogal składa się, aż z 81 warstw! Degustując te pyszności, oglądaliśmy animowaną historię Poznania. Na koniec każdy z uczniów otrzymał certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Kto jeszcze nie był w Rogalowym Muzeum w Poznaniu, niech żałuje!

Agata Borowska
Ewa Wronka