Warsztaty ekologiczne klasy 2c

6 października klasa 2c gościła w swojej sali pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Nasi goście zorganizowali dla nas zajęcia poświęcone ochronie środowiska, a w szczególności segregowaniu i recyklingowi odpadów. Pierwsza część warsztatów miała charakter teoretyczny. Dowiedzieliśmy się, że rocznie każdy z nas produkuje 360 kg śmieci. Zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, aby zmniejszyć tę liczbę. Wielu z nas miało świetne pomysły.

Naszym pierwszym zadaniem praktycznym była właściwa segregacja zgromadzonych w klasie odpadów. Zadanie to wykonaliśmy niemalże bezbłędnie. Sprawdzianem zdobytej i już posiadanej wiedzy każdego ucznia były wylosowane przy użyciu koła fortuny pytania. I tym razem nie było złych odpowiedzi, a każda z nich nagrodzona została wspaniałym upominkiem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych warsztatów.

Klasa 2c z wychowawczynią
Anetą Skorupińską