Klasa 2c w Muzeum Pyry

14 października nasza klasa wyruszyła na kolejną wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy poznańskie Muzeum Pyry. Na początku zajęć każdy z nas otrzymał ziemniaka, którego przyprawił solą, tymiankiem lub papryką. Owinięte folią i podpisane pyrki trafiły do pieca, a my w tym czasie wyruszyliśmy na zwiedzanie muzeum. Usadowieni na wygodnych workach z „ziemniakami” przenosiliśmy się w czasie i przestrzeni poznając historię ziemniaka, jego odmiany, sposób wydobywania kiedyś i obecnie. Dowiedzieliśmy się również jak wartościowym produktem jest ziemniak, jak nazywa się go w różnych regionach Polski, czym jest i do czego służy krochmal.
Na koniec zatrzymaliśmy się w barze „Pod Pyrą”, gdzie zobaczyliśmy rozmaite potrawy z ziemniaków. Obdarowani ciepłymi pakunkami wróciliśmy do szkoły, gdzie każdy z apatytem zjadł samodzielnie przyprawioną pyrkę.

Klasa 2c z wychowawczynią
Anetą Skorupińską