Europejski Dzień Języków Obcych w „Siódemce”

26 września 2022 r. po raz kolejny świętowaliśmy w „Siódemce” Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nasi uczniowie zamiast polskim ”Dzień dobry” witali się z nauczycielami w innym, przypisanym dla ich poziomu, języku: po duńsku w klasach czwartych, po hiszpańsku w klasach piątych, po grecku w klasach szóstych, po chorwacku w klasach siódmych i po włosku w klasach ósmych.
W całej szkole rozwieszone zostały plakaty związane z wydarzeniem oraz ciekawostkami na temat różnych języków obcych. Dla uczniów odbyły się także warsztaty tematyczne dotyczące języków europejskich. Naszym gościem był też Craig z Irlandii, który przybliżył nam historię swojego pięknego kraju oraz języka irlandzkiego.

Zespół językowy:
Magdalena Jastrzębska, Agnieszka Szajek i Iga Orleańska