Trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka

Miło nam poinformować, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią 12 maja w bibliotece naszej szkoły po raz trzeci odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka dla uczniów klas 4-6.

Pan Józef Ratajczak przez całe swoje twórcze życie był związany z Poznaniem, między innymi z Grunwaldem – tu mieszkał i pracował. Spotkaliśmy się tego dnia, aby uczcić pamięć jednego z najważniejszych poetów w powojennej historii miasta Poznania.

Do rywalizacji o tytuł najlepszego recytatora zgłosili się recytatorzy ze Szkoły Podstawowej nr 63 w Poznaniu:

Luiza Michalska z klasy 4a,
Gabriela Grabia z klasy 4b,
Fryderyk Wirkus z klasy 4a

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Natalia Markowska z klasy 6b,
Szymon Braciak z klasy 5a,
Cezary Ilecki z klasy 6b

Finaliści przygotowali recytację różnych wierszy Józefa Ratajczaka. Wysłuchaliśmy następujących utworów: Dziecko się rodzi, Życzenia, Kot nauczyciel, Bajeczna opowieść o domu rodzinnym, Ujeżdżanie windy oraz Obiad z gadem.

Atmosfera konkursu była bardzo podniosła, a na początku dało się odczuć lekką tremę wszystkich uczestników.

W jury konkursu zasiadły panie:
– Elżbieta Krygowska – Butlewska – znana ilustratorka i wydawczyni książek dla dzieci, przyjacółka Siódemki, – pani dyrektor Magdalena Łagodzińska,
– pani Marzena Kurek – nauczycielka języka polskiego,
– a także pani Magdalena Drzewiecka – przedstawicielka gości przybyłych na konkurs.

Jury po konkursie przyznało, że poziom wykonywanych recytacji był bardzo wysoki I wyrównany, dlatego uhonorowano wszystkich uczestników konkursu.

Oto laureaci finału III Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka:

I miejsce – Natalia Markowska – Szkoła Podstawowa nr 7 i ex aequo Fryderyk Wirkus – Szkoła Podstawowa nr 63

II miejsce – Szymon Braciak – Szkoła Podstawowa nr 7 i ex aequo Cezary Ilecki – Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce – Luiza Michalska i ex aequo Gabriela Grabia – Szkoła Podstawowa nr 63

Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody książkowe z wierszami Józefa Ratajczaka, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Pani Krygowska – Butlewska obdarowała piękną książką Józefa Ratajczaka Cześć Tato!

Wszystkim laureatom trzeciej edycji konkursu serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

ZOBACZ ZDJĘCIA – LINK ZEWNĘTRZNY*

Marzena Kurek
Alicja Mikołajczak

*administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za materiały udostępniane w zewnętrznych archiwach.