Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 1-3 rozstrzygnięty!

„W magicznym, wiosennym ogrodzie wszystko może się zdarzyć…”
czyli
Szkolny Konkurs Plastyczny
rozstrzygnięty 🙂

W Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. „W magicznym, wiosennym ogrodzie wszystko może się zdarzyć…”, wzięły udział dzieci z klas I, II i III naszej Siódemki.

Dziś nadszedł długo oczekiwany termin rozstrzygnięcia i opublikowania wyników. W konkursie wzięło udział 20 uczniów, najwięcej z klas pierwszych (A może za rok będzie więcej chętnych??? Jest nas przecież tylu w 11 klasach!)

Młodzi artyści dzielnie podjęli się wykonania rysunku wiosennego ogrodu. Sam temat pozostawiał wielką furtkę do rozbudzenia wyobraźni i współpracy z fantazją. Prace były ciekawe, utrzymane w żywej kolorystyce, jak na tę porę roku przystało. Wszystkie emanowały ciepłem, radością, otwarciem na piękno przyrody i dotykały uśpionych zimą strun naszej wrażliwości.

Najważniejszymi kryteriami, umożliwiającymi dotarcie
do najciekawszych prac były:
– wkład własny w wykonanie ilustracji
– samodzielność
– pomysłowość
– estetyka
– wrażenie artystyczne

Nasi „Siódemkowicze” zmierzyli się z tematem, włożyli ogrom emocji i ekspresji w wykreowanie swoich dzieł sztuki. Spośród dostarczonych prac udało się udało się wyłonić te najlepsze. Z ilustracji, wykonanych przez naszych Laureatów, wypływają pozytywne emocje, uczuciowe zaangażowanie i ekspresja twórcza.

W trzech grupach wiekowych zostały przyznane nagrody równorzędne.

Oto zestawienie wyników:

Dwie równorzędne nagrody w kategorii „dzieci z klas 1”

Witold Kubera – kl. I C
Weronika Rutka – kl. I B

Nagroda w kategorii „dzieci z klas 2”

Joanna Staniewska – kl. II B

Nagroda w kategorii „dzieci z klas 3”

Aleksandra Szłapka – kl. III D

Zdjęcia prac Laureatów znajdują się poniżej – zachęcam do obejrzenia wirtualnego wernisażu !

Gratuluję wszystkim Zdolnym Artystom !
Beata Żyto – organizator konkursu