Najmłodsze koszykarki SP7

W środę 18.05.2022 w Szkole Podstawowej nr 79 ( Dębiec) odbył się turniej dla dziewczynek klas I sportowych. To był „ Pierwszy krok w koszykówce”. Brały w nim udział, obok gospodyń, reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 65 (os. Kosmonautów) i Szkoły Podstawowej nr 7 (os. Kopernika)

Turniej odbywał się w formule “każdy z każdym”, zatem zespoły rozegrały po 2 mecze w zbijaka oraz rywalizowały ze sobą w wyścigach rzędów. Oczywiście nie zabrakło walki i zaangażowania, oraz uśmiechów na twarzach naszych najmłodszych zawodniczek.

W wesołej atmosferze dziewczyny nabrały trochę doświadczenia podczas walki z przeciwnikiem, a przede wszystkim dobrze bawiły się rywalizując. Tak bardzo się starały. Były niepokonane. Wygrały rywalizację. Choć nie o zwycięstwo na tym etapie chodzi.

Patrzenie jak rośnie w nich miłość do koszykówki, jak rozwijają się fizycznie i technicznie, jak zgrywają się ze sobą dążąc do wspólnych celów, to była sama przyjemność. Dumna jestem z moich dziewczynek.

Katarzyna Barańska