Pierwszy krok w koszykówce – zmagania najmłodszych koszykarek z SP 7

We wtorek 05.04.2022r. w Szkole Podstawowej nr 7 na osiedlu M. Kopernika odbył się Międzyszkolny Turniej Koszykówki dla dziewczynek klas I w ramach programu Poznańskie Centra Koszykówki MUKS Poznań. W turnieju wzięły udział nasze najmłodsze zawodniczki z klas Ic , wsparte koleżankami z klasy IId.

Rywalizowały ze sobą: Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 19, Szkoła Podstawowa nr 51 i Szkoła Podstawowa nr 45

Zawody podzielone były na części. Zespoły rywalizowały ze sobą podczas wyścigów rzędów, drużynowym konkursie rzutów osobistych, grze „Zbijak” i „ Żywy kosz”. Ponieważ to były pierwsze zawody dla większości zawodniczek, rywalizacji towarzyszyło wiele emocji tych radosnych i tych trochę mniej radosnych. To pierwsze zwycięstwa i porażki. Pierwsze siniaki, łzy i piski radości ze zwycięstwa. Wszystkie zespoły bardzo się starały. Całemu turniejowi towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Każdej grze wtórowała zasada fair-play oraz ogromna wola walki i współpraca w drużynie.

Niepokonane byłyśmy w konkursie rzutów osobistych- I miejsce dla SP 7! Trochę zabrakło nam szczęścia w wyścigach rzędów, bo wola walki była ogromna- zajęłyśmy II miejsce. W końcowej klasyfikacji meczowej zajęłyśmy II miejsce.

To ogromny sukces dla naszych początkujących koszykarek.

Na zakończenie turnieju zespoły otrzymały upominki i dyplomy, które zostały wręczone przez Panią Prezes MUKS Iwonę Jabłońską