Klasa 1b w Bałwankowie

Zima, zima, zima…
czyli
klasa I B w Bałwankowie 🙂

„Tupu tup po śniegu, dzyń dzyń dzyń na sankach,
skrzypu skrzyp na mrozie lepimy bałwanka!”

I doczekaliśmy się! Wcześniej, niż zwykle! Dawno nie było tak pięknej, białej zimy, jak w grudniu! Postanowiliśmy wykorzystać wszechobecny śnieżny puch i wybrać się do Bałwankowa. Ale zaraz, zaraz… Gdzie jest to miejsce? Odpowiedź okazała się zadziwiająco prosta: wszędzie tam, gdzie można spotkać śnieżne bałwany! Czyli również na naszym boisku!

I tak, ku wielkiej radości nas wszystkich, nie namyślając się zbyt długo, wyruszyliśmy na boisko, zaopatrzeni w marchewki i kolorowe nakrętki od butelek. Po co? Bo zamierzaliśmy sprawdzić się w umiejętności lepienia bałwanów! Podzieliliśmy się na dwie drużyny. W jednej chłopcy zmierzyli się ze skonstruowaniem śniegowej postaci, a w drugiej dziewczynki rozbudziły wyobraźnię i skonstruowały bałwanka według własnego pomysłu. Nienaruszony śnieg, który padał cała noc, głęboki i puszysty sprzyjał tworzeniu. Zabraliśmy się ochoczo do pracy. Oczywiście rywalizacja była ogromna, ale współpraca znakomita i dzięki temu rezultat doskonały! Czuliśmy, że to może być jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna okazja, by ulepić najprawdziwsze bałwany, bo przecież nie wiemy, jak długo potrwa ta przedwczesna zimowa aura! Zgodnie lepiliśmy wielkie kule, tworzyliśmy zimowe bałwanki, mozolnie sklejając poszczególne elementy.

I choć konkurs trwał, w efekcie wszyscy wygraliśmy. Pani nagrodziła dziewczynki za smukłego bałwanka wyrzeźbionego z kilku kul, którego uśmiech z daleka rzucał się w oczy. Jedna z naszych koleżanek pożyczyła mu piękną, zieloną czapkę oraz chłopców za wysokiego, umięśnionego śnieżnego jegomościa w czapce pani Beaty.

Zabawa była znakomita, radość wielka, a efekty wspólnego wysiłku przeszły nasze oczekiwania.
A zresztą zobaczcie sami!

Już nie możemy się doczekać, by taka zabawę powtórzyć, bo to świetna sprawa na zimowe, śnieżne dni !

w imieniu uczniów kl. I B
Beata Żyto – wychowawczyni