Warsztaty z doradztwa zawodowego w kl. 1b

czyli
nasza nagroda 🙂

Pamiętacie? Niedawno pisaliśmy, że zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego, kiedy wzięliśmy udział w konkursie plastycznym
pt. „Gdy dorosnę, zostanę zawodowcem”, zorganizowanym przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

I dziś doczekaliśmy się nagrody, a w zasadzie kilku. Odwiedziła nas pani Małgosia z CWRKDiZ, dzięki której utrwaliliśmy wiedzę na temat znanych i popularnych zawodów, ale również poznaliśmy wiele nieznanych nam lub zapomnianych profesji. I to wszystko przez zabawę!
Najpierw nasz gość sprawdził, na ile orientujemy się w istniejących i znanych zawodach w zabawie Prawda-Fałsz. Rozwiązaliśmy to zadanie znakomicie ! Potem wzbogaciliśmy nasze wiadomości oraz słownictwo, podając skojarzenia z różnymi zawodami na podstawie oglądanych zdjęć. Pani Małgosia pochwaliła nas za wyobraźnię i rozległą wiedzę, ale także ją uzupełniła o mniej znane obecnie zawody, jak : dekarz, cieśla, kowal lub trudno brzmiące – farmaceuta, ortodonta, barista, który potrafi wyczarować z kawy cuda, czy grumer – psi stylista.
Na koniec rozwiązaliśmy szereg zagadek, opisujących różne rodzaje fachów i ich specjalistów.
Czy to wszystko? Nie! Bo zanim nasz gość się z nami pożegnał, nagrodzeni uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali dyplomy oraz kolorowanki. A cała nasza klasa dostała również ciekawą książkę, prezentującą w formie wierszy najróżniejsze zawody. Na pewno zawarte w niej teksty zainspirują nas, a w przyszłości, gdy dorośniemy, zostaniemy prawdziwymi fachowcami w najróżniejszych dziedzinach 🙂

w imieniu dzieci z kl. 1 B
wychowawczyni