Wolontariat na medal 🥇

Nasi Wolontariusze spisali się na medal w ostatni weekend przyczyniając się do zorganizowania po dwuletniej przerwie przy współpracy Fundacji Runport 13. Półmaratonu w Poznaniu. Muszę przyznać, że był to najbardziej zdyscyplinowany wolontariat. Punktualność, odpowiedzialność, uważność, wrażliwość, poświęcenie oraz wysoka kultura 26 uczniów klas siódmych i ósmych zasługują na ogromne uznanie. Mimo chłodu i wczesnej pobudki Wolontariusze Siódemki nie zawiedli: w sobotę uczestniczyli w długim szkoleniu, a w niedzielę pracowali na mecie przygotowując punkty żywieniowe, wręczając medale, wspierając ponad 5 tysięcy szczęśliwych  biegaczy, którzy ukończyli półmaraton. Mimo zmęczenia czuli ogromną satysfakcję. Oto, co napisali w ankiecie ewaluacyjnej:

„Podobało mi się że każdy był tam pozytywnie nastawiony, super atmosfera”, ”podobało mi się odmienne zadanie, stanowisko na mecie, rozdawanie pakietów żywieniowych i obsługiwanie elity było dla mnie nowym i nietypowym doświadczeniem”, „współpraca z innymi, mili ludzie”, „najbardziej podobało mi się przygotowywanie przekąsek dla biegaczy oraz rozdawanie medali”, „podobała mi się wykonywana praca i to, że mogę działać na rzecz innych osób”, „podobało mi się sprawianie ludziom przyjemności, zadowolenie biegaczy, którzy ukończyli bieg”, „najbardziej satysfakcjonujące było nalewanie wody”, „podobała mi się współpraca wolontariuszy. Jeżeli akurat mieliśmy „luz” a zauważyliśmy, że koledzy i koleżanki potrzebują wsparcia to od razu służyliśmy pomocą. Na wszystkich imprezach powinna być tak wzorowa współpraca wolontariuszy”.

Chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

Magdalena Warzybok