Uroczyste Ślubowanie Pierwszaków

6 października o godz. 17.00 w holu naszej szkoły miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – ślubowanie pierwszoklasistów. Wszystkie dzieci z klas pierwszych z niecierpliwością czekały na ten dzień, aby móc wreszcie poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Na uroczystość pasowania przybyła Dyrekcja szkoły, pani przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani dyrektor Przedszkola nr 28.

Uczniowie zaprezentowali zebranym w holu szkoły gościom i rodzicom talenty recytatorskie i wokalne, a na pytania, które skierowali do nich uczniowie klas starszych – Marysia i Maksymilian, odpowiedzieli bezbłędnie. Wysłuchali też z ogromnym zainteresowaniem kilku rad, które przekazali im starsi koledzy.

Swój pierwszy egzamin zdali celująco i dlatego po części artystycznej pani dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka i wszyscy zaproszeni goście wyrazili zgodę na ślubowanie. Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali dobrze się uczyć i wzorowo zachowywać. Po ślubowaniu zostali pasowani magicznym ołówkiem. Na ich twarzach można było dostrzec jak bardzo przejęci są tym wydarzeniem.

Po części oficjalnej uczniowie klas pierwszych otrzymali swój pierwszy dokument – legitymację szkolną oraz dyplom pasowania i pamiątkową przypinkę.
Na koniec każda klasa wykonała sobie pamiątkowe zdjęcia grupowe
i indywidualne w foto budce Siódemki. To było miłe, spędzone w podniosłej atmosferze popołudnie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły, ale także ich rodziców.

Danuta Szymanowska