Tulipany w Siódemce

21 października 2021 roku będzie szczególnym dniem dla wszystkich piątoklasistów. Pomimo wiatru sadziliśmy tulipany wokół naszej Szkoły. W sumie było aż 300 sadzonek. Na rezultaty naszych dzisiejszych prac będziemy musieli poczekać aż do marca. Mamy nadzieję, że wiosną wszystkie tulipany pięknie zakwitną i ozdobią klomby wokół Szkoły.

Nasza dzisiejsza akcja wiąże się z obchodami 40-lecia istnienia „Siódemki”. Skąd pomysł, aby posadzić tulipany? Oczywiście ma to związek z ojczyzną naszego patrona Erazma z Rotterdamu. Ten renesansowy uczony jest także bohaterem innowacji realizowanej w tym roku w naszej szkole.

Na dzisiejszej lekcji w ramach projektu uczniowie poznali także kilka ciekawostek dotyczących tulipanów. Dowiedzieli się skąd pochodzi nazwa tulipan, na czym polegał „handel wiatrem”, z czym wiązała się „tulipanomania”.

Dawniej cebulki tulipanów były bardzo drogie, na szczęście dzisiaj każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Holandia to niewielkie, niespełna 16-milionowe państwo europejskie. Aż trudno uwierzyć, że co roku produkuje miliard dwieście tysięcy cebulek tulipanów- można by nimi obdarować co piątego człowieka na Ziemi.

Teraz czekamy aż zakwitnie „Siódemka”!
Agnieszka Tomaszczyk
Wioletta Pilarczyk-Urbaniak