Nauka jest fajna i kropka! – innowacja pedagogiczna

W tym roku szkolnym chcielibyśmy zaprosić uczniów i nauczycieli na cykl warsztatów pt. „Nauka jest fajna i kropka!”. Spotkania przeznaczone są dla uczniów klas II-IV. Ich celem jest pokazanie, że nauka (uczenie się) może być ciekawym doświadczeniem, a człowiek powinien uczyć się przez całe życie. Podczas zajęć zaprezentujemy różne dziedziny nauki. Postaramy się zaciekawić uczniów i zainspirować ich do dalszych samodzielnych poszukiwań.

Poznajemy fascynujący świat roślin

Pierwsze warsztaty już za nami. Uczniowie zamienili się w małych botaników i poznawali procesy życiowe roślin. Przez mikroskop obserwowali wydzielinę szyszek chmielu, który ma wiele zastosowań w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.
Mamy nadzieję, że przekonaliśmy uczniów, iż świat roślin może być tak samo fascynujący, jak świat zwierząt.

Izabela Jarosz
Kamil Klinowski