Mistrzostwa Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dnia 28 września 2021 roku na Polanie Harcerza nad Maltą odbyły się Mistrzostwa Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Tak wyglądał program zawodów dla dzieci ze Szkół Podstawowych:

11.00 – Igrzyska Młodzieży Szkolnej bieg sztafetowy 6 x 1000 m chłopców rocznik 2007 i młodszych (uwaga: w finale wojewódzkim obowiązuje dystans 1200 m);
11.20 – Igrzyska Młodzieży Szkolnej bieg sztafetowy 6 x 800 m dziewcząt rocznik 2007 i młodszych (uwaga: w finale wojewódzkim obowiązuje dystans 1000 m);
13.00 – Igrzyska Dzieci bieg sztafetowy 6 x 800 m chłopców rocznik 2009 i młodsi;
13.30 – Igrzyska Dzieci bieg sztafetowy 6 x 800 m dziewcząt rocznik 2009 i młodsi.

Jako pierwsi startowali chłopcy w składzie: Schneider Adam, Wolak Aleks, Pawłowski Tomasz, Fengler Adrian, Kałas Jan, Stachowiak Maciej. W tym biegu uczestniczyło 17 drużyn. Z wynikiem 21 minut i 53 sekund chłopcy uplasowali się na 9 miejscu. Konkurencja była naprawdę silna, a nasi biegacze poradzili sobie wspaniale.

Jako drugie startowały dziewczyny w składzie: Aleksiewicz Lidia, Kasztelan Zuzanna, Dranikowska Klaudia, Maternik Weronika, Plucińska Maja, Pawelska Martyna. Podobnie jak chłopcy, dziewczynki dały z siebie wszystko. Mimo deszczu i trudnych warunków na trasie zajęły 9 miejsce. Ich wynik to 22 minuty i 32 sekundy.

W trzecim biegu startowali chłopcy w składzie: Jóźwiak Maciej, Szafrański Jędrzej, Śmierzchała Wojciech, Pawlik Jakub, Pawłowski Dawid, Szafrański Wiktor. Cóż to był za bieg! Pełen emocji i ciekawych zwrotów akcji. Chłopcy zajęli 4 miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego! Ostateczny wynik to 20 minut i 20 sekund.

W czwartym, ostatnim biegu startowały dziewczynki w składzie: Piecuch Julia, Wojtacha Lena, Łukaszewicz Lena, Markowska Natalia, Śmigaj Marta, Patrycja Straszewska. Nasze najmłodsze zawodniczki dzielnie walczyły do samego końca, a reszta „Siódemkowiczów” pięknie dopingowała swoje koleżanki. Z wynikiem 22 minut dziewczynki uplasowały się na 5 miejscu.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za zaangażowanie, dobrą zabawę oraz reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy wytrwałości, optymizmu oraz kolejnych sukcesów.

Weronika Adamczyk i Katarzyna Grabowska