Europejski Tydzień Sportu

W Dniach od 21–27 września 2021 r. odbyły się w naszej szkole PLANOWANE IMPREZY TURNIEJOWE w ramach XIII Europejskiego tygodnia sportu.

Dnia 21 września uczniowie klas trzecich zdobywali odznaki „Foki” i „Delfina” w ramach cotygodniowej nauki pływania. Dzieci podzielone zostały na dwie grupy w zależności od posiadanych umiejętności. Trenerzy dokładnie przygotowali tory przeszkód dla każdej grupy. Należało wskoczyć do wody, wynurkować zatopione skarby, a następnie przepłynąć wyznaczony dystans dla „Foczek” z makaronem i deseczką na płytkiej wodzie, a dla „Delfinków” przepłynięcie całej długości basenu bez przyborów. Duże brawa należą się wszystkim uczestnikom, którzy doskonale poradzili sobie z wyznaczonymi zadaniami.

Uczniowie klas czwartych, w czwartek 24 września wzięli udział w zabawach integracyjnych w Parku Raszyńskim. Dzieciom towarzyszyli wychowawcy klas oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Po dojściu do parku nauczyciele omówili zasady obowiązujące podczas zajęć sportowych. Mimo chmur na niebie, w pięknym otoczeniu przyrody integracja ruszyła pełną parą. Na rozgrzewkę były berki. Dzieci chętnie współpracowały ze sobą i i czerpały radość ze wspólnej zabawy. Następne zadanie polegało na poznaniu i utrwaleniu imion. Grupa dziewczynek oraz grupa chłopców ustawiała się w szeregu według kolejności alfabetycznej imion. Mimo, że było bardzo dużo uczestników, dzieci opanowały alfabet do perfekcji. W ostatnim zadaniu czwartoklasiści wykonywali ćwiczenia zgodnie z instrukcją słowną nauczyciela. Do tej zabawy wykorzystano pachołki. Uczniowie bardzo ładnie się wspierali, nawiązywali relacje i przełamywali bariery w kontakcie z nowymi rówieśnikami. Atmosfera była bardzo przyjemna. Na samym końcu wszyscy utworzyli duże koło i okrzykiem radości zakończono wspólne zajęcia. Czas minął niezwykle szybko. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte wróciły do szkoły.

Klasy starsze w naszej Siódemce rozegrały różnego rodzaju mecze rywalizując pomiędzy klasami na poziomie.

W dniu 21.09. w klasach 8 wśród chłopców rozegrany został turniej piłki nożnej, a dziewczęta rywalizowały w rzucance siatkarskiej. Po zaciętej rywalizacji, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt najlepsze okazały się następujące klasy:
• w piłce nożnej I miejsce zajęła klasa 8 a, II miejsce 8b, III miejsce 8c, IV miejsce 8d,
• mecz pomiędzy klasami 8e a 8f zakończył się rezultatem 4:2 dla klasy 8f
• w rzucance siatkarskiej I miejsce klasa 8 d, II miejsce klasy 8a i 8b, III miejsce klasa 8c,
IV miejsce klasy 8e i 8f

Gratulujemy wszystkim uczniom i uczennicom, którzy uczestniczyli w tych zawodach.

W kolejnym rozegranym turnieju brały udział wszystkie klasy 7.

Rywalizacja polegała na rozegraniu meczu „Zbijak na wiele piłek” w określonym czasie 2×10 minut. W współzawodnictwie meczowym brały udział całe klasy. W końcowej rywalizacji poszczególne klasy zajęły następujące miejsca:
I miejsce 7d- 38 pkt., II miejsce 7e- 25 pkt., III miejsce 7f- 23 pkt., IV miejsce 7b-21pkt., V miejsce 7a-20 pkt., VI miejsce 7c-12 pkt.,

Dziękujemy Radzie Rodziców za przekazanie środków pieniężnych na zakup słodyczy dla wszystkich uczestników rozgrywek sportowych.

Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i dobrą zabawę.
W imieniu nauczycieli wychowania fizycznego SP7
Grażyna Szmyt