„Wiosna tuż, tuż…” – Mały Samorząd Uczniowski

Mały Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu wpadł na pomysł, żeby każda klasa 1-3 zasadziła jakąś roślinkę w otoczeniu szkoły. Akcja ta ma tytuł: ,,Wiosna tuż, tuż” i jej celem jest: zazielenienie otoczenia szkoły oraz zakorzenienie się uczniów w naszej szkole.

W lutym i marcu dzieci rozmawiały w swoich klasach ile pieniędzy mogą wydać na zakup roślinki i co właściwie chcą zasadzić. Kiedy decyzje zapadły przedstawiciel Małego Samorządu Uczniowskiego poszedł do Pani Dyrektor ustalić czy i gdzie możemy sadzić roślinki. Drzewo, Blossoming, Żółty, Natura, WiosnaNa początku klasy miały sadzić wybrane roślinki w kwietniu, ale przez pandemię termin został przeniesiony na maj i czerwiec.
Dzięki tej akcji w otoczeniu naszej szkoły będzie bardziej zielono za sprawą nowych drzewek (takich jakich klon czerwony, brzoza brodawkowata i paulownia), krzewów (na przykład tawuła, lilak pospolity, różanecznik, magnolia czy budleja), a także roślin ozdobnych (takich jak lawenda, lobelia wieloletnia i juka ogrodowa).

Dzięki inicjatywie MSU i zaangażowaniu dzieci nasza planeta będzie weselsza, a my razem z nią.

Alicja Klimowicz, klasa 2B

Opiekunowie MSU