Świetlica w Siódemce w czasie pracy zdalnej

Od kilku tygodni pracujemy wszyscy zdalnie, nawet dzieci z najmłodszych klas, ale to nie oznacza, że szkoła jest zupełnie pusta. Już choćby w salach na parterze toczy się ( oczywiście w reżimie sanitarnym ) szkolne życie.
Wychowawcy naszej świetlicy pracują codziennie z dziećmi z klas I – III, które z różnych przyczyn muszą przychodzić do szkoły i na miejscu realizować program dydaktyczny. Otaczamy te dzieci opieką i zapewniamy im wszystko, co konieczne: organizujemy łączenia na szkolnych komputerach lub tabletach, pomagamy dzieciom w wykonywaniu zadań z kart pracy, zadań domowych, prac plastycznych proponowanych przez ich nauczycieli, razem ćwiczymy na zdalnych zajęciach z wychowania fizycznego. Staramy się też by znaleźć czas na odpoczynek i regenerację sił między łączeniami. Korzystamy ze sprzętu szkolnego, aby usprawnić i uatrakcyjnić zajęcia – dzieci chętnie pracują i bawią się używając np. ekranu dotykowego.
Ten nietypowy czas – choć trudny i wymagający ciągle nowych rozwiązań – spędzamy bezpiecznie, wesoło i przede wszystkim owocnie.

Tęsknimy i czekamy
na powrót wszystkich uczniów do szkoły
wychowawcy świetlicy
Małgorzata Stankowska