Gimnastyka korekcyjna

Mając na uwadze harmonijny rozwój dziecka uczniowie klas 1-3 mogą uczestniczyć w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej.

Jednym z czynników niesprzyjających we współczesnym świecie jest coraz szybsze tempo życia (fast life) oraz duża liczba godzin spędzonych przy komputerze. Czas na regularną aktywność fizyczną zdecydowanie się skraca.

Na zajęciach dodatkowych z gimnastyki korekcyjnej uczniowie podnoszą swoje umiejętności ruchowe, kształtują nawyk utrzymania prawidłowej postawy, korygują sylwetkę i postawę ciała. Gry
i zabawy ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej dają uczniom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Poprzez ćwiczenia „jak chodzić, jak siedzieć, jak stać” uczniowie uzyskuję wiedzę jak poprawnie wykonać codzienne czynności np.: noszenie tornistra, podnoszenie z podłogi przedmiotów (zabawek) etc.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na zajęcia klasyfikowani są uczniowie, którzy posiadają skierowanie od lekarza specjalisty.

Ze względu na czas pandemii koronawirusa CoVID-19 przestrzegając norm i zasad epidemiologicznych zajęcia odbywały się stacjonarnie. Obecnie w okresie czasowego zawieszenia działalności szkoły zajęcia będą odbywały się on-line. Po powrocie do szkoły, ponownie powrócimy do zajęć stacjonarnych.

Znakomite zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego, regularne ćwiczenia pomogą każdemu dziecku odzyskać dobre samopoczucie.

Zajęcia dodatkowe przeznaczone są dla młodzieży szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Poznań. Środki projektowe uzyskano w ramach konkursu organizowanego przez Miasto Poznań.

Grażyna Szmyt