Światowy Dzień Zespołu Downa

Siódemka włączyła się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Klasy I-VIII wzięły udział w lekcjach, których motywem przewodnim było hasło: „Nie jestem Downem! Mam zespół Downa”.
Najmłodsze dzieci wysłuchały książki pt. „Mój młodszy brat” autorstwa Moniki Krajewskiej. Podczas zajęć uczniowie klas I-III na własnej skórze mogli się przekonać, na jakie trudności w codziennym życiu napotykają osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Starsze klasy dowiedziały się, jaka jest przyczyna występowania zespołu Downa, poznały sławne osoby z niepełnosprawnościami i dzieliły się swoimi przemyśleniami na temat tego, czym jest wolność oraz jakie wartości są w życiu najważniejsze.
Chętni uczniowie mogli napisać listy do osób z zespołem Downa, których sylwetki zostały zaprezentowane podczas zajęć. Otrzymaliśmy około 150 listów, które przekażemy harcerzom i harcerkom z drużyny „Skarpetki nie do pary” z Wodzisławia Śląskiego oraz czterem młodszym dzieciom z naszej okolicy.

Serdecznie dziękujemy rodzicom Michaliny, Gracjana, Zuzi i Mai oraz drużynie „Skarpetki nie do pary” za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Izabela Jarosz, Kamil Klinowski, Emilia Kusak-Jankowska