Nagrody Miasta Poznania dla uczniów Siódemki

Nagrody Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia
dla uczniów poznańskich szkół za rok szkolny 2019/2020.

We wtorek 9 marca 2021r. w holu Szkoły odbyło się oficjalne uhonorowanie uczniów Siódemki, którzy otrzymali Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia. Nagrody zdobyli dzięki wytrwałości i silnej woli, które potrzebne są do osiągania życiowych celów i spełniania marzeń.

Pani Dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka wręczyła dyplomy i skierowała słowa uznania do Uczniów. Złożyła im gratulacje w imieniu pana radnego Tomasza Stachowiaka, który brał udział w pracach Kapituły Konkursu Nagrody Miasta Poznania. Podziękowała również wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój laureatów konkursu. Słowa uznania skierowała do rodziców i trenerów, którzy zaszczepili młodzieży pasje i wiernie kibicują swoim podopiecznym.

Wielkim sukcesem były miejsca medalowe w Mistrzostwach Województwa w Piłce Ręcznej w kategorii dzieci młodszych, za które nagrodę otrzymali Jakub Kwiatkowski, Mikołaj Draszkiewicz, Wojciech Wentzel i Jakub Tokarski z klasy 5b. Uczniowie Ci wyróżniają się również osiągnięciami, zdobywając nagrody w różnych konkursach szkolnych i prezentując wysoki poziom w nauce.

Nikodem Kosek oraz Nikodem Jokiel z klasy 7d ze swoją drużyną piłkarzy ręcznych wywalczyli I złoty medal w Mistrzostwach Wielkopolski. Oprócz tego Nikodem Kosek wygrał konkurs fotograficzny, ponadto od wielu lat gra w tenisa ziemnego.

Nikodem Jokiel również interesuje się fotografią. Zdobył pierwsze miejsce za zdjęcie „Sielfie z książką”. Brał udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych takich jak: Memory Master i Kangur Matematyczny. Interesuje się motoryzacją.

Od kilku lat bardzo wysoki poziom utrzymuje Kacper Krajewski z klasy 8c, o czym świadczą bardzo dobre występy i sukcesy osiągane w ogólnopolskich i europejskich pucharach zawodów taekwondo min.: III Miejsce w Pucharze Świata w Hamburgu.

Sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej odniosła też Weronika Maternik z klasy 7c. Jest jedną z dwóch najlepszych sprinterek w swojej grupie wiekowej w Poznaniu i jedną z dziesięciu w Polsce.

Julia Przybył z klasy 8d dostała powołanie do kadry Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Z drużyną zdobyła wicemistrzostwo Wielkopolski w Lidze Młodzika w Lech Football Academy.

Bruno Wolak, oprócz tego, że jest uczniem klasy sportowej 8d realizuje swoją pasję do gry w piłkę nożną. Należy do klubu sportowego Akademia Kreatywnego Futbolu (AKF) Poznań, gdzie gra na pozycji prawego obrońcy i osiąga sukcesy. Jego zespól jest w lidze wojewódzkiej.

Miniony rok był pełen zmian i nowych rozwiązań. Mimo przeszkód naszym Uczniom udało się wiele osiągnąć. Ich dokonania są powodem do dumy i radości. Życzymy Im kolejnych awansów i sukcesów.

Iwona Szaferska