Szukamy swoich przodków – klasa 2b

W ostatnim tygodniu stycznia uczniowie klasy 2b pracowali wokół tematyki „Moja rodzina”. Rozmawialiśmy o swoich babciach i dziadkach. Niektórzy z nas opowiadali także o swoich prababciach. Wiemy, ile dobrego robią dla nas nasi dziadkowie. Bardzo ich kochamy i staramy się im pomagać, jak tylko możemy. To dzięki nim udało nam się dowiedzieć, jakie imiona nosili nasi przodkowie.

Okazało się, że w tej kwestii dziadkowie są prawdziwą kopalnią wiedzy. Swoją radą i pomocą służą nam na co dzień nasi kochani rodzice. To z ich pomocą wykonaliśmy piękne drzewa rodowe, które można zobaczyć w holu szkoły i na zdjęciach poniżej. Szukanie śladów dotyczących naszych rodzin to prawdziwa frajda. Zachęcamy wszystkich do takich poszukiwań. 🙂

Wychowawczyni Danuta Szymanowska
i uczniowie klasy 2b