Dzień eksperymentów w 1c

Co można zrobić z sody, octu i barwnika? Dlaczego świeczka pod szklanką gaśnie?
Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczniowie klasy 1C podczas dnia eksperymentów. Pierwszaki z dużą radością zabrały się do wykonywania doświadczeń według instrukcji nauczyciela. Jedne je zachwycały, a inne budziły zdziwienie. Dzieci wykonując zadania, miały mnóstwo świetnej zabawy, ale przede wszystkim wzbogaciły swoją wiedzę na różne tematy, m.in. dowiedziały się, że niektóre cukierki zawierają barwniki, które mimo tego, że pięknie wyglądają, to jednak nie są dla nas zdrowe. Inne doświadczenie pokazało, że do nadmuchania balonu wcale nie są potrzebne silne płuca, ale wystarczy odrobina wody, octu i duża ilość sody.
Dzień eksperymentów zaliczamy do udanych i z niecierpliwością czekamy na kolejny taki dzień, który w każdym miesiącu realizowany będzie w naszej klasie.

Ewa Wronka