Dzień czystego powietrza z ESA

14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza, jest to doskonały moment, by przemyśleć, co jeszcze teraz, dziś, każdy z nas może zrobić dla poprawy jego jakości.
Z tej okazji, w tygodniu 15 -19.11, uczniowie klas 7 wzięli udział w lekcjach podczas których szukali odpowiedzi na pytania:
• Co to jest smog i jak powstaje?
• Jak ekologicznie ogrzać dom?
• Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasze zdrowie i jak się przed nim chronić?

Podczas zajęć uczniowie sprawdzali także poziom zanieczyszczenia powietrza w Poznaniu oraz tworzyli listę 10 najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Polsce. Dowiedzieli się, jak zbierane i przetwarzane są dane dotyczące zapylenia powietrza. Na zakończenie sprawdzili swoją wiedzę, rozwiązując krzyżówki i rebusy.

Podczas zajęć uczniowie korzystali z materiałów przygotowanych przez Edukacyjną Sieć Antysmogową.

opiekun ESA w Siódemce – Magdalena Olejniczak