Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Z tej okazji uczniowie klas I-V odwiedzili bibliotekę, by obejrzeć wystawę poświęconą poznańskim Kawalerom Orderu Uśmiechu. Podczas spotkań dzieci usłyszały historię powstania słonecznego odznaczenia, dowiedziały się, jak wygląda ceremonia wręczenia Orderu Uśmiechu oraz poznały słynnych poznaniaków, którzy zostali nim odznaczeni. Wśród nich znaleźli się między innymi: prof. Wiktor Dega (pierwszy Kawaler Orderu Uśmiechu), Andrzej Maleszka, Dominika Kulczyk, Wanda Błeńska, Krystyna Feldman, Stefan Stuligrosz, Eleni Tzoka, Arkady Fiedler.
Na zakończenie spotkania uczniowie wskazywali osoby z najbliższego otoczenia, które ich zdaniem, zasługują na ten niezwykły medal.

Izabela Jarosz, Emilia Kusak-Jankowska, Kamil Klinowski