Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Siódemce

1 września 2021 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu.
O godz. 8.00 nowy rok szkolny powitali uczniowie klas 2 i 3, zaś o godz. 9.00 i 10.00 klasy starsze.

Po wprowadzeniu pocztu flagowego oraz odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka, która serdecznie powitała wszystkich uczniów, nauczycieli oraz przybyłych na uroczystość rodziców i opiekunów. Pani Dyrektor ucieszyła się, że wszyscy wrócili zdrowi, wypoczęci, z zapałem i nowymi siłami do pracy. Poprosiła, aby uczniowie rozejrzeli się z uwagą po swoim zespole klasowym i z sympatią oraz wyrozumiałością przywitali w swoich klasach nowe koleżanki oraz nowych kolegów.
Pani Dyrektor zaprezentowała także nazwiska nowych nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym będą uczyć w Siódemce. Na koniec swojego wystąpienia ogłosiła rok szkolny 2021/2022 rokiem Mądrego Optymizmu i życzyła, aby ten optymizm towarzyszył wszystkim każdego dnia. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie powitali swoich rówieśników i zapoznali się z organizacją zajęć.

Także tego dnia o godz. 11.30 na boisku szkolnym zebrali się pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami. W galowych strojach i z dziarską miną z niecierpliwością oczekiwali na informację, do której klasy pierwszej będą uczęszczać. Kiedy już wszystko stało się jasne, po odczytaniu list przez panią dyrektor Magdalenę Łagodzińską, na twarzach najmłodszych uczniów naszej szkoły zagościł uśmiech. Po części oficjalnej wszystkie pierwszaki udały się z wychowawczyniami do swoich sal, gdzie uczestniczyły w zabawach i miały okazję poznać swoją panią oraz koleżanki i kolegów z klasy. Były to bardzo miłe chwile, które z pewnością na długie lata zostaną w ich pamięci.

Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy owocnego, pełnego wytrwałości i optymizmu, nowego roku szkolnego.

Danuta Szymanowska