1 wrze艣nia 2021 roku odby艂o si臋 uroczyste rozpocz臋cie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu.
O godz. 8.00 nowy rok szkolny powitali uczniowie klas 2 i 3, za艣 o godz. 9.00 i 10.00 klasy starsze.
Po wprowadzeniu pocztu flagowego oraz od艣piewaniu hymnu pa艅stwowego g艂os zabra艂a Pani Dyrektor Anetta Dropi艅ska-Pawlicka, kt贸ra serdecznie powita艂a wszystkich uczni贸w, nauczycieli oraz przyby艂ych na uroczysto艣膰 rodzic贸w i opiekun贸w. Pani Dyrektor ucieszy艂a si臋, 偶e wszyscy wr贸cili zdrowi, wypocz臋ci, z zapa艂em i nowymi si艂ami do pracy. Poprosi艂a, aby uczniowie rozejrzeli si臋 z uwag膮 po swoim zespole klasowym i z sympati膮 oraz wyrozumia艂o艣ci膮 przywitali w swoich klasach nowe kole偶anki oraz nowych koleg贸w.
Pani Dyrektor zaprezentowa艂a tak偶e nazwiska nowych nauczycieli, kt贸rzy w tym roku szkolnym b臋d膮 uczy膰 w Si贸demce. Na koniec swojego wyst膮pienia og艂osi艂a rok szkolny 2021/2022 rokiem M膮drego Optymizmu i 偶yczy艂a, aby ten optymizm towarzyszy艂 wszystkim ka偶dego dnia. Po zako艅czonej uroczysto艣ci uczniowie wraz z wychowawcami udali si臋 do swoich klas, gdzie powitali swoich r贸wie艣nik贸w i zapoznali si臋 z organizacj膮 zaj臋膰.
Tak偶e tego dnia o godz. 11.30 na boisku szkolnym zebrali si臋 pierwszoklasi艣ci wraz ze swoimi rodzicami. W galowych strojach i z dziarsk膮 min膮 z niecierpliwo艣ci膮 oczekiwali na informacj臋, do kt贸rej klasy pierwszej b臋d膮 ucz臋szcza膰. Kiedy ju偶 wszystko sta艂o si臋 jasne, po odczytaniu list przez pani膮 dyrektor Magdalen臋 艁agodzi艅sk膮, na twarzach najm艂odszych uczni贸w naszej szko艂y zago艣ci艂 u艣miech. Po cz臋艣ci oficjalnej wszystkie pierwszaki uda艂y si臋 z wychowawczyniami do swoich sal, gdzie uczestniczy艂y w zabawach i mia艂y okazj臋 pozna膰 swoj膮 pani膮 oraz kole偶anki i koleg贸w z klasy. By艂y to bardzo mi艂e chwile, kt贸re z pewno艣ci膮 na d艂ugie lata zostan膮 w ich pami臋ci.
Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom 偶yczymy owocnego, pe艂nego wytrwa艂o艣ci i optymizmu, nowego roku szkolnego.
Danuta Szymanowska