Karty mocy na lekcjach z „Balladyną”

Ostatnio na języku polskim uczniowie klas 7b i 7f utrwalali wiedzę o postaciach „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Nie jest tajemnicą, że uczniowie lubią grać. Bardzo dużo gier opartych jest na tworzeniu postaci, które mają odpowiednie moce, zdolności, mogą stanowić zagrożenie dla innych.
Zaproponowałam, aby uczniowie stworzyli swoją kartę mocy dla wybranego bohatera lektury. Do wyboru były takie postacie, jak: Balladyna, Alina, Kirkor, Goplana, Skierka, Chochlik, Gralon czy von Kostryn. Należało wykazać się bardzo dobrą znajomością wybranej postaci, opisać jej wygląd, opowiedzieć o cechach charakteru, a w końcu ocenić jej postępowanie.
Uczniowie chętnie podjęli się wyzwania, a przede wszystkim utrwalili wiedzę o bohaterach lektury.
Oto rezultaty pracy niektórych z nich.

Marzena Kurek