Dokąd doprowadziły klasę 7c spotkania z utworem H.Sienkiewicza „Quo vadis”?

Na pewno Uczniowie mogliby wiele na ten temat powiedzieć. Przemyśleń mają naprawdę sporo. Postaci występujące na kartach powieści wzbudzały wśród młodych czytelników różnorodne emocje. Na lekcjach można było usłyszeć słowa podziwu, ale też surowe i niepochlebne opinie na temat postępowania niektórych bohaterów.
Efektem spotkania z powieścią noblisty są m.in. ciekawe prezentacje multimedialne, które młodzież wspólnie przygotowała. Klasa 7c udowodniła, że nawet podczas nauki zdalnej można efektywnie pracować w zespołach.
Zapraszam do obejrzenia prezentacji na temat wybranych bohaterów lektury.

Prezentacja - Chrześcijanie w Quo Vadis Prezentacja - Kobiety w Quo Vadis Prezentacja - Poganie w Quo Vadis Prezentacja - Postacie historyczne w Quo Vadis

Agata Maćkowiak