Praca zdalna klas 5b i 6d z wykorzystaniem domino matematycznego

Lekcje zdalne matematyki w klasie 5b i 6d są zabawne i kojarzą się z przyjemnościami. Tak się dzieje, kiedy w czasie zajęć korzystamy z domina, które na co dzień służą do gier i zabawy.

Uczniowie klasy 5b wykorzystując grę utrwalało zdobyte już umiejętności dotyczące działań na ułamkach zwykłych. Bawiąc się rozwiązywali zapisane na kostkach domino przykłady działań, odszukując rozwiązanie. W nagrodę dzieci ułożyły „samochodzik”. W klasie 6d uczniowie ochoczo przygotowali reportaż fotograficzny z układania domina na zajęciach zdalnych, dotyczący dodawania i odejmowania liczb całkowitych.

Domino pomogło uczniom w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności poprzez działanie, doświadczanie, badanie i odkrywanie reguł matematycznych. Ułożone domina w kształcie „ robotów” były bardzo efektowne. Brawo!

Domina kl.5/6
Kliknij i zobacz prezentację…

Urszula Moch