O Ziemi nie tylko w dniu Jej święta – geografia w klasach 7 i 8

W czwartek 22 kwietnia obchodzono największe na świecie święto ekologiczne – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Data ta skłania co roku do refleksji nad relacją między człowiekiem a jego środowiskiem życia. W sposób szczególny do tego wyjątkowego dnia przygotowania rozpoczęliśmy już podczas szkolnych rekolekcji. Z trudną sztuką wyboru zmierzyliśmy się pracując z wykorzystaniem drzew decyzyjnych, które pomogły uczniom usystematyzować pozytywne i negatywne aspekty wybranego sposobu gospodarowania odpadami oraz podjąć optymalną decyzję. Z okazji Dnia Ziemi uczniowie mieli możliwość przygotowania kartki z życzeniami, które stały się wyrazem ich uznania, szacunku i pokory wobec zielonej planety. Przy okazji przypomnijmy sobie zeszłoroczny film z życzeniami dla Ziemi autorstwa Anastazji Hull.

Artur Żyto