Praca zdalna uczniów z klas 7 z wykorzystaniem domino matematycznego

Klasy 7 podczas pracy zdalnej na matematyce utrwalały swoją wiedzę z wyrażeń algebraicznych przy zabawie w domino.
Gra ta  kształci umiejętności: logicznego myślenia, interpretowania wyników oraz danych przedstawionych w różnej formie, dobierania modelu matematycznego do prostej sytuacji oraz budowania go w kontekście praktycznym, które wymaga umiejętności łączenia wiedzy z matematyki. Uczniowie układali kostki domina wykonując redukcję wyrazów podobnych, dzięki swojemu wysiłkowi otrzymali „jelonka”. Uczniowie przygotowali fotorelacje z pracy zdalnej, a także bardzo ciekawy film instruktażowy.
Zapraszamy do obejrzenia reportażu (kliknij w grafikę poniżej).

Domina matematyczne 7af

Ewa Jarzina, Urszula Moch, Irena Draszkiewicz