Nasze wtorki z historią

Wtorki, po południu. Każdy pędzi, jak może przed ekran komputera. W tym tygodniu Piotrek mówi o Wikingach. Tydzień temu Antek prezentował historię Japonii, samurajów, katany itp. bo to jego pasja. Amelka w tym czasie od razu znajdzie odpowiedni rysunek w książce albo sama coś szybko narysuje (np. mitologiczne nordyckie smoki). Antek J. niby się nie odzywa, ale test z wiedzy o Normanach napisał najlepiej. Nie ma zajęć, żeby Dominik nie dodał czegoś od siebie z poruszanego tematu np. o zakrywaniu defektu twarzy przez Czarnieckiego bujną brodą. Maks natomiast spokojnie słucha, bo innego wtorku jego wiedza o czołgach dla odmiany zaszokowała pozostałe gaduły na kółku. To nasze wtorki – z historią. Radość, wymiana wiedzy i poglądów. Czas na rozmowy i dzielenie się pasją. Co będzie za tydzień? Pewnie znów zadania z arkuszy egzaminacyjnych, które dla każdego są możliwością zwykłego sprawdzenia wiedzy i trochę… popisania się.

Członkowie Kółka Historycznego
Wioletta Pilarczyk-Urbaniak