Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny w Siódemce

22 kwietnia w naszej szkole przeprowadzono „wyjątkowy” Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny w formie zdalnej.

Swoje umiejętności z królowej nauk sprawdzało 48 uczniów z klas IV-VIII, którzy rozwijali swoje zdolności logicznego myślenia i modelowania matematycznego. Konkurs miał charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie uczniowie mieli 90 minut. Uczniowie podczas połączenia na Meet zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności oraz musieli wykazać się biegłością w posługiwaniu się narzędziami do zdalnej edukacji i programu Adobe Acrobat Reader DC.

Każdy z uczestników konkursu otrzyma jeden z wariantów układanki przestrzennej w formie breloczka, które zostaną wręczone po powrocie do szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie.

Czekamy niecierpliwie na wyniki.
Ewa Jarzina i zespół matematyków