Udane rozpoczęcie sezonu naszych piłkarek i piłkarzy ręcznych

Pierwsze dwa miesiące roku szkolnego były bardzo intensywne dla „siódemkowych” szczypiornistek i szczypiornistów.

Chłopcy z klasy 7D po sierpniowym obozie udali się na dwa ogólnopolskie turnieje do Obornik Wlkp. oraz Zielonej Góry, zajmując odpowiednio II i III miejsce. Rozegrane spotkania były dobrą zapowiedzią zbliżającej się Wielkopolskiej Ligii Młodzików w piłce ręcznej – nasi zawodnicy po 3 ligowych kolejkach cieszą się kompletem zwycięstw! Na uwagę zasługuje fakt, że w roku szkolnym 2020/2021, mecze rozgrywamy rywalizując z zespołami głównie o rok starszymi.

Zespół dziewcząt klasy 6D 16 października zainaugurował rozgrywki w Wielkopolskiej Lidze Dzieci Dziewcząt. Nasze uczennice w obecnym sezonie również rywalizują ze starszymi koleżankami z innych klubów. Optymizmem napawa postawa zawodniczek, które w swoim pierwszym turnieju pokazały dużą wolę walki i odniosły zwycięstwo w meczu z zespołem „PYREK” ze Szkoły Podstawowej nr 46 oraz nieznacznie uległy bardziej doświadczonym zawodniczkom z Dopiewa. Już 13 listopada przed naszym zespołem kolejna szansa na konfrontację w drugim turnieju ligi wojewódzkiej.

Piłkarze ręczni klasy 5B przy wsparciu młodszych kolegów z 3D w sobotę 10 października rozegrali turniej sparingowy z zespołami ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz ze Środy Wlkp. Niestety z uwagi na panujące warunki epidemiczne nie udało się rozegrać turnieju ligowego, który zaplanowany był na 17 października (rozgrywki zostały przełożone na 5 grudnia). Już w najbliższych tygodniach naszych chłopców czekają rywalizacje w rozpoczynających się ligach wojewódzkich kategorii dzieci oraz dzieci młodszych.

WSZYSTKIM NASZYM ZAWODNICZKOM I ZAWODNIKOM ŻYCZYMY SAMYCH SUKCESÓW!!!

Trenerzy
Joanna i Tomasz Draszkiewicz