Pasowanie na Ucznia Siódemki w klasie 1b

14 października 2020 r. uczniowie klasy 1 b przeżyli Pasowanie na Ucznia Siódemki. Mieli sporo zadań do wykonania przed wstąpieniem w szeregi Siódemkowej braci.

Najpierw musieli zaśpiewać piosenkę. Później recytowali samodzielnie wybrany i przygotowany wiersz. Wszyscy bardzo się starali jak najpiękniej wykonać tę recytację. Udało się i to zadanie! Na końcu przyszła kolej na pracę umysłową, na którą złożyło się rozwiązywanie zagadek dotyczących profesji pracowników naszej Szkoły; na podstawie rymowanki należało odgadnąć zawód wykonywany przez dorosłych Siódemkowiczów. To zadanie zostało również zaliczone!

Po tym pierwszoklasiści układali puzzle i opowiadali o pracy osoby przedstawionej na obrazku. Zaliczone! Ostatnim zadaniem było ustalenie kolorystyki rozsypanych parasoli i pokolorowanie ich zgodnie ze wzorcem. Oczywiście, zaliczone!

Później nastąpił długo oczekiwany moment pasowania na ucznia. Wychowawczyni pasowała każdego pierwszoklasistę wieeelkim ołówkiem składając jednocześnie gratulacje.

W uroczystości towarzyszyła Pani Ekspert prac dziecięcych – p.Kasia Ryfa! Bardzo dziękujemy, bowiem uczniowie i wychowawczyni mają pewność, że zadania zostały wykonane na medal.
Tak się złożyło, że uroczystość Pasowania na Ucznia zbiegła się z Dniem Komisji Edukacji Narodowej i wychowawczyni klasy z ogromnym wzruszeniem przyjęła gorące życzenia i piękny bukiet kwiatów od swoich podopiecznych.

Za życzenia i kwiaty bardzo dziękuję!
Dzieciom i Rodzicom serdecznie gratuluję!

Wychowawczyni klasy 1 b
Adriana Maćkowiak