Co artysta miał na myśli? – zajęcia plastyczne w klasach czwartych

Co artysta miał na myśli?

Na jednej z pierwszych lekcji plastyki szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Czym jest dzieło sztuki? Czy sztuka musi się podobać? Czy sztuka może być przedstawiająca czy może być abstrakcyjna?

Uczniom klas IV zostało przedstawionych pięć dzieł sztuki, które są uznawane za „najdziwniejsze” lub zostały namalowane przez najbardziej rozpoznawalnych artystów.

Ich zadaniem za pomocą emotikonów było określenie czy dane dzieło im się podoba czy nie. A największym wyzwaniem było nadanie tytułu dzieła. Każdy z uczniów widział coś innego.
Tym samym stworzyliśmy konkurs pt.: „Co artysta miał na myśli?”. Poddaliśmy się próbie, czy komukolwiek uda się odgadnąć prawdziwy tytuł, któregokolwiek dzieła sztuki.

Niestety, żadnemu z Uczniów nie udało się nadać takiego samego tytułu, ale wielu z nich zasługuje na to by o nich wspomnieć. Są widziane oczami wrażliwych dusz.

Spójrzcie!

Nauczyciel plastyki w klasach IV