Informacja ZTM dot. biletów dla uczniów szkół podstawowych

Szanowni Państwo.

Uczniowie szkół podstawowych których siedziba znajduje się na terenie Poznania lub gmin objętych porozumieniami międzygminnymi – mogą korzystać z rocznego biletu specjalnego (który zastąpi dotychczasowe uprawnienie do bezpłatnych przejazdów). Będzie on obowiązywał od 1 października do 30 września kolejnego roku na strefę A+B+C+D w cenie 60 zł (5 zł na miesiąc).

Jednocześnie uprzejmie przypominamy o konieczność zapisania ulgi na karcie PEKA, a tym którzy jej nie posiadają – o konieczności jej wyrobienia.
Ważne: Konieczna będzie jednorazowa wizyta w Punkcie Obsługi Klienta ZTM w celu zapisania uprawnienia do biletu szkolnego dla uczniów szkół podstawowych na karcie PEKA. Ulga będzie zapisana do czasu zakończenia nauki w szkole podstawowej.
Bilet na kolejny rok szkolny będzie można wówczas zakupić również przez Internet.

Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych w transporcie publicznym
Przypominamy, że w tramwaju lub autobusie może być zajętych 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna). Na autobusach i tramwajach umieszczone są informacje zawierające maksymalną liczbę pasażerów, którzy – zgodnie z rozporządzeniem rządowym – mogą podróżować danym pojazdem. Emitowany jest także specjalny komunikat głosowy. Nie ma jednak możliwości, aby bezpośrednio weryfikować respektowanie tego ograniczenia. Prosimy pasażerów o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o to, żeby nie zajmować kolejnych.
Przypominamy również, że w pojazdach transportu publicznego wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa – przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki. Jeśli w przestrzeni otwartej mamy możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musimy zasłaniać ust i nosa. Uwaga! Jeśli nie jesteśmy w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych – na przykład na przystanku komunikacji publicznej – wówczas musimy zasłonić usta i nos.

Marzena Kociołek-Spiralska
Dział Sprzedaży Biletów i Zarządzania Punktami Obsługi Klientów