Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie Ósmoklasistów

Gdy we wrześniu rozpoczynaliśmy rok szkolny 2019/2020, nie spodziewaliśmy się, że jego zakończenie będzie odbywało się w tak nietypowych warunkach.

26 czerwca uczniowie klas I i II oraz IV, V i VII w niewielkich grupach spotykali się ze swoimi wychowawcami i odbierali świadectwa. Uczniowie klas III i VI mieli możliwość pożegnania swoich dotychczasowych wychowawców.

26 czerwca to również dzień, w którym mury naszej szkoły opuszczali uczniowie klas VIII. Pożegnanie młodzieży było w tym roku wyjątkowe.

Uroczysta gala podsumowująca pracę Ósmoklasistów przez ostatnie lata w Siódemce – wręczenie Odznak Siódemki, wyróżnień i nagrody Siedmiu Wspaniałych w obecności rodziców oraz nauczycieli – została zastąpiona apelem, w którym mogła uczestniczyć ograniczona ilość osób przestrzegających zasad reżimu sanitarnego. Dzięki transmisji on-line w uroczystości mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie przebywający w różnych salach lekcyjnych oraz rodzice w domach. Nie umniejsza to jednak wartości świadectw i wyróżnień, na które zasłużyli nasi uczniowie.

Drodzy Absolwenci,
gratulujemy Wam wszystkich osiągnięć i życzymy, aby wiedza i umiejętności zdobyte w Siódemce otworzyły przed Wami drzwi do wybranych i wymarzonych szkół ponadpodstawowych.
Korzystajcie z czasu wolnego i odpoczywajcie po tym trudnym roku szkolnym, zdobywając energię, by we wrześniu dumnie wkroczyć w społeczność Waszych nowych szkół. A jeśli wspomnicie czasami Siódemkę, będzie nam miło.

Życzymy wszystkim uczniom dobrych oraz bezpiecznych wakacji, byście z radością wrócili 1 września do szkoły. W tym roku to życzenie nabiera szczególnego znaczenia ?

Dyrekcja i nauczyciele Siódemki

Poniżej krótka fotorelacja, a w jej tle występ Olgi Dudziak – także naszej tegorocznej absolwentki.

Zobacz foto-album.