Egzamin, egzamin i… po egzaminie ?

Przemówienie, „Quo vadis”, zadanie z miejscami w wagonie czy angielskie ostrzeżenie przed kąpielą w rzece – takie i wiele innych zadań postawiła przed uczniami Centralna Komisja Egzaminacyjna w ramach Egzaminu Ósmoklasisty. A ten w tym roku odbywał się w wyjątkowych warunkach w związku z koronawirusem i reżimem sanitarnym, w dodatku w mocno opóźnionym terminie.

Każdego dnia wszystko rozpoczynało się po godzinie 8:00 – uczniowie wchodzili do szkoły wyznaczonymi wejściami i udawali się do swoich sal, gdzie losowano im miejsce. Przed 9:00 członek komisji oraz jeden z uczniów odbierali z gabinetu Pani Dyrektor zaplombowaną kopertę z zadaniami egzaminacyjnymi i wracali z nimi do sal. Na twarzach uczniów w tym czasie widać było skupienie i czasami nawet zdenerwowanie – stres dawał się we znaki. Jednak gdy wychodzili już po egzaminie, na ich twarzach malował się uśmiech zadowolenia, a podniesiony w górę kciuk świadczył o tym, że raczej dobrze im poszło.

Sam egzamin dzięki pracy Pań: Urszuli Moch i Ewy Jarziny oraz zaangażowaniu Członków Komisji Egzaminacyjnej i pozostałych nauczycieli przebiegał bez problemów. Dziękujemy też za pomoc i wsparcie nauczycielom z innych szkół.

W tym miejscu należy podkreślić, że uczniowie klas ósmych, stawili się na egzaminy punktualnie i zachowywali odpowiedzialnie, przestrzegali wszelkich norm sanitarnych związanych z pandemią.

Uczniowie poznają wyniki swoich egzaminacyjnych zmagać 31 lipca.

Już dziś można jednak zobaczyć galerię fotografii z egzaminu.

Zapraszamy.