Szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka

Nadszedł marzec, a wraz z nim rozpoczynamy nasze zmagania recytatorskie z poezją Józefa Ratajczaka. Ten wybitny poznański poeta już kolejny rok zaprasza uczniów Siódemki do lektury swoich wierszy.
W piątek 6 marca 2020 roku w bibliotece odbył się szkolny etap Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka. Spośród 36 recytatorów z klas IV-VI jury, w składzie prof. Dobrochna Ratajczakowa, Elżbieta Krygowska-Butlewska i Marzena Kurek, wyłoniło czworo laureatów, którzy będą reprezentowali naszą Szkołę w międzyszkolnym etapie tego konkursu.

Oto lista laureatów:
1. Piotr Góra z klasy 5g
2. Maja Plucińska z klasy 6a
2. Emilia Góra z klasy 6b
3. Maria Kuchnowska z klasy 6f

Wyróżnienia otrzymali:
– Emilia Kajan z klasy 4a
– Zuzanna Fiołek z klasy 5e
– Martyna Latusek z klasy 5f
– Martyna Pawelska z klasy 6a
– Jakub Michalski z klasy 6b
– Antonina Marcinowska z klasy 6e
– Emilia Kocełak z klasy 6e

Laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy! Wiemy, że daliście z siebie wszystko, a praca nad interpretacją tekstów wzbogaci Waszą polszczyznę i uwrażliwi na poetyckie słowo.
Wszystkim uczestnikom tego etapu dziękujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku. Już teraz zapraszamy do lektury wierszy i prozy Józefa Ratajczaka.

Przed laureatami szkolnego etapu Konkursu dwa tygodnie przygotowań do III Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka, który organizuje nasza Szkoła.

Kochani, trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia!
Alicja Mikołajczak
Marzena Kurek