Klasa 3c podróżuje w czasie

W dniach 17-28 lutego nasza klasa przeniosła się w bardzo odległe czasy. Poznawaliśmy kulturę i zwyczaje mieszkańców starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu. Podczas wizyty w Muzeum Archeologicznym dowiedzieliśmy się, w jaki sposób Egipcjanie mumifikowali zwłoki. Wykonaliśmy lapbooki przedstawiające życie codzienne w Egipcie 5000 lat temu. Czytaliśmy mity, czyli opowieści o bogach, w których wierzyli mieszkańcy starożytnych cywilizacji. Dowiedzieliśmy się, co oznaczają powiedzenia „syzyfowa praca” i „puszka Pandory”. Stworzyliśmy niezwykłe maski, przypominające te, których używali aktorzy w greckich teatrach oraz ozdabialiśmy wazy.
Ostatni dzień był wyjątkowy, ponieważ naszą szkołę odwiedzili bogowie. Nie zabrakło między innymi: Zeusa, Asklepiosa, Apolla, Posejdona, Afrodyty, Hefajstosa, Ateny i Nike. Bogowie wzięli udział w uczcie i mogli skosztować nektaru oraz ambrozji, które według wierzeń starożytnych dają nieśmiertelność i wieczną młodość.
3 marca odbył się klasowy konkurs wiedzy o starożytności. Rozwiązywaliśmy quiz w programie Kahoot!. Zwycięzcami zostali: Agata, Szymon, Kasia i Zuzia.

Izabela Jarosz – wychowawczyni klasy IIIc