Hazard? Nie, dziękuję. Spotkanie edukacyjne w Siódemce.

W czwartek 13 lutego uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym w ramach kampanii „Hazard? Nie, dziękuję”. Przedsięwzięcie Krajowej Administracji Skarbowej objął honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, podkreślając, że jej założenia wpisują się w działania MEN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych. Celem akcji „Hazard? Nie, dziękuję” jest podniesienie świadomości osób młodych na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego oraz granie w gry online. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym jest hazard, które gry są legalne w Polsce oraz usłyszeli historie młodych ludzi, którzy uzależnili się od hazardu. Niestety nie były to historie, które kończyły się szczęśliwie.

Katarzyna Brzezińska