Drzwi Otwarte 2020 w Siódemce – relacja

W czwartek, 20 lutego w naszej szkole odbyły się „Drzwi Otwarte” dla dzieci i rodziców. Goście zostali przyjęci w holu szkoły oraz przywitani przez Panie Prowadzące Margaretę Pierzchalską – nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej oraz Katarzynę Ryfę – pedagoga szkolnego.

Najmłodsi goście już na początku spotkania zostali poddani sprawdzeniu wiedzy w rozumieniu słyszanych w życiu codziennym stwierdzeń jak np. Co znaczy, że coś jest jasne jak słońce? Dzieci poradziły sobie z ich znajomością fantastycznie. Następnie nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, świetlicy, nauczyciele przedmiotowi i wychowania fizycznego zaprosili najmłodszych na przygotowane przez siebie zajęcia. Dzieci uczestniczyły w zajęciach muzycznych, ruchowych, plastycznych, teatralnych. Brały udział w pokazie doświadczeń chemicznych i fizycznych przygotowanych przez starszych uczniów naszej Siódemki a także w zajęciach komputerowych z wykorzystaniem robotów.
W tym samym czasie, kiedy dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach, ich rodzice mogli obejrzeć prezentację, w której przedstawiono wizję naszej szkoły oraz to, co jest dla nas pedagogów ważne w rozwoju dziecka, zaprezentowano formy wsparcia, jakie oferujemy uczniom (zobacz prezentację).

Kierownik świetlicy – pani Magdalena Olejniczak przedstawiła ofertę świetlicy szkolnej, a pani Katarzyna Ryfa zapoznała rodziców z zasadami rekrutacji do klas pierwszych (czytaj więcej o rekrutacji).

Przedstawiciel Rady Rodziców oraz Rodzice uczniów klasy pierwszej i drugiej podzielili się swoją opinią na temat szkoły i podawali przykłady, dlaczego warto wybrać Siódemkę na szkołę dla swojego dziecka.
Po zapoznaniu się z ofertą dydaktyczną rodzice zadawali pytania, na które odpowiedzi udzielała pani dyrektor – Anetta Dropińska– Pawlicka.

Ostatnim punktem Drzwi Otwartych było zwiedzanie sal i innych pomieszczeń szkolnych. Dla Rodziców i ich dzieci był to cenny czas, podczas którego mogli dowiedzieć się i przekonać jak wygląda oraz funkcjonuje na co dzień nasza szkoła.

Poniżej część zdjęć z Drzwi Otwartych – więcej w albumie TUTAJ.

Prowadząca spotkanie Margareta Pierzchalska