Kolędowanie z mieszkańcami Osiedla Kopernika

Z przytupem w Nowy Rok 2020.
7 stycznia przyszliśmy do szkoły po świątecznej przerwie, a zaraz po szkole biegiem na spotkanie kolędowe. Z radością wyznajemy, że zainicjowaliśmy Spotkania Kolędowe dla mieszkańców osiedla Kopernika, na które zaprosiliśmy wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami pośpiewać kolędy.
I nie zawiedli nas Drodzy mieszkańcy, nasi seniorzy oraz rodziny z dziećmi.

Oczywiście najważniejsze były kolędy, ale trzeba było je animować i tu rzecz jasna niezbędni byli nasi szaleńcy ze szkolnego Caritasu. Bez bębnów, a zrobili raban w całym kościele. Nie myślałam, że folie mogą tak szeleścić na Trzech Królach, a oni wirować w tańcu radości. Nie wymyśliłabym, że zamiast latarki (gwiazdy muszą świecić!) zostaną użyte komórki wyposażone w taki sprzęt. I jeszcze wiele nie wiedziałam, ale po koncercie już wiem. Wiem, że oni dojrzeli do współtworzenia każdego widowiska, do własnej interpretacji, do odpowiedzialności za siebie i za cały zespół. I to jest jeden ze stu powodów, dla których warto było przyjść.

Cudowny wieczór, do którego niezmiernie przyczynił się nasz wszechstronnie utalentowany nauczyciel p. Artur Żyto, akompaniując nam na organach. Nie mieliśmy organisty, ale w Siódemce się znalazł! Dziękujemy za anielskie granie.

Dziękujemy z całego serca Wszystkim Mieszkańcom, którzy zaszczycili na obecnością na koncercie. Rodzinne śpiewanie połączyło wszystkie pokolenia. Kochani, przyjdźcie za rok!

Jolanta Podgórna