Julia z klasy 2b zbierała dla WOŚP

Julia Kruszyńska z kl. 2 B
czyli
słów kilka o Małej Wolontariuszce
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przedstawiam Wam Małą Wolontariuszkę o Wielkim Sercu – to Julka Kruszyńska z klasy II B. Wraz z młodszą siostrą Emilką wzięła udział w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez 4 godziny na wietrze i w chłodzie styczniowej niedzieli dziewczyny pracowały z potrzeby serca, zachęcając ludzi, by otworzyli się na drugiego człowieka. W tym roku konkretnie prosiły o datki na zakup nowoczesnego sprzętu, niezbędnego dla dziecięcej medycyny zabiegowej. I sprawdziły się, ujmując przechodniów swoja otwartością, naturalnością i odwagą w realizowaniu tak odpowiedzialnego zadania. Rodzice – dumni z córek – stanowili jedynie „zaplecze” i wsparcie , bo one same dały radę.
Julce i Emilce udało się zebrać do puszki ponad 890 zł! Powiecie : „kropla w morzu” ? Tak! Ale czyż morze nie składa się właśnie z kropel ? I czy nie słone kropelki tworzą bezmiar wód oceanów ? Pomyślcie o tym, ile dobra można zrobić, robiąc czasami tak niewiele 🙂
Dziś Julka zaprezentowała w naszej klasie swój identyfikator i rozdała słynne czerwone serduszka, które może przyczynią się do tego, że i nasze serca zaczną mocniej bić w kierunku potrzebujących!

Gratuluję Julce debiutu, a znając jej empatię i wrażliwość, czuję, że to dopiero początek jej możliwości na niwie działalności prospołecznej <3

Beata Żyto
dumna wychowawczyni kl. II B