Wycieczka 5e i 5g do Przystani Biskupińskiej

W dniu 16 grudnia 2019 roku całą klasą 5g oraz 5e wyjechaliśmy koło 6:30 na wycieczkę do Przystani Biskupińskiej.

Na miejscu byliśmy podzieleni na grupę pierniczków i reniferków. My – czyli grupa pierniczków mieliśmy pierwsi zajęcia z Panią Patrycją. Robiliśmy po jednym pierniku w kształcie ludzika. Później mieliśmy zajęcia plastyczne z Panią Asią, podczas których robiliśmy ozdoby z masy porcelanowej oraz wianuszki. Na końcu śpiewaliśmy kolędy i panie nam opowiadały o różnych tradycjach świątecznych. Pod koniec wycieczki zjedliśmy Wieczerzę Wigilijną czyli ziemniaki, surówkę, paluszki rybne, pierogi i barszczyk. Wróciliśmy do Poznania po godzinie 14:00.

Taką wycieczkę zapamiętam na całe życie. Polecam ją dla osób lubiących Święta Bożego Narodzenia i tradycje z nimi związane.

Piotrek Góra kl.Vg

O 6:20 autokar wyruszył spod “Piotra i Pawła” w stronę przystani. O 8:10 byliśmy na miejscu. Dwie panie przedstawiły się i powiedziały, za jakie zajęcia będą odpowiedzialne. Potem podzieliliśmy się na klasami i jedna grupa poszła na zajęcia plastyczne, druga robiła pierniki. Potem była zamiana. Następnie rozpoczęła się ” wigilijna kolacja” w ramach obiadu. Był barszcz, potem paluszki rybne z surówką i ziemniakami. Na końcu każdy kto chciał dostał pierogi. O 12:30 musieliśmy już ruszać w drogę powrotną. Ok 14:00 byliśmy już w Poznaniu.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna i ciekawa. Chcielibyśmy ją powtórzyć jeszcze raz.

Zuzanna Fiołek, kl. Ve

Wioletta Pilarczyk-Urbaniak

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast