Uczniowie Siódemki w Laboratorium Wyobraźni

5 grudnia 2019 r. uczniowie klas 5c i 5d wraz z opiekunami pojechali do „Laboratorium Wyobraźni” w Poznaniu. Podczas zwiedzania Wystawy Zielonej „Barwy, światło, ruch”, poznali odpowiedzi na wiele pytań, takich jak: Co to jest widzenie 3D? Jak uzyskać określoną barwę? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Jak działa stroboskop? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Eksperymenty przy stanowiskach interaktywnych pozwoliły naszym uczniom dowiedzieć się więcej na temat kina, fotografii i złudzeń optycznych.

W profesjonalnym laboratorium Siódemkowicze byli natomiast świadkami licznych doświadczeń. Dzięki nim poznali właściwości wody, a nawet sami tworzyli jej cząsteczki z własnych ciał. Największą chyba atrakcją była jednak Zuzia – patyczak, którego każdy z nas mógł wziąć na ręce oraz gra komputerowa sterowana ruchem ciał uczniów za pomocą interaktywnej podłogi.
„Laboratorium Wyobraźni”, zgodnie ze swą nazwą, rozbudziła wyobraźnię wychowanków naszej szkoły. Dzięki świetnej zabawie w łatwy sposób zrozumieli wiele skomplikowanych zjawisk
z dziedziny optyki, fizyki i innych.

Anna Głowala i Karolina Mazurek