Projekt „Be English” – trzecie spotkanie

W poniedziałek 9 grudnia 2019 r. odbyło się trzecie warsztatowe spotkanie z projektu „Be English” dla klas piątych, który realizuje nasza szkoła. Tym razem gościliśmy wykładowcę Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Pana dr. Tomasza Skireckiego, specjalistę od historii i kultury krajów anglojęzycznych. Tematem warsztatu były symbole Stanów Zjednoczonych. Uczniowie dowiedzieli się min. ile ludzi zamieszkuje ten kraj, które stany są największe pod względem terytorium i w których zamieszkuje największa liczba ludności, a także jakie są największe miasta na terenie USA. Uczniowie poznali również symbolikę flagi amerykańskiej oraz dowiedzieli się o sławnych zabytkach takich jak Statua Wolności czy Mount Rushmore.

W nowym roku 2020 czekają na Nas kolejne spotkania z projektu według następującego harmonogramu:

• 13.01. – Mówimy po angielsku – zadania komunikacyjne.
  • 17.02. – Poczytajmy, posłuchajmy – literatura anglojęzyczna.
  • 02.03. – Angielski w grach – rozwój poprzez zabawę.

Autor: Magdalena Jastrzębska