Pierniki, świąteczne wianki i masa porcelanowa – klasy 5b i 5f w Przystani Biskupińskiej

Dnia 13.12.19r. wczesnym rankiem klasy 5b i 5f wraz z opiekunami wyruszyły na wycieczkę do Przystani Biskupińskiej, aby poznawać tradycje świąteczne.
Uczniowie mieli okazję zasmakować prawdziwej piernikowej atmosfery świąt poprzez uczestniczenie w warsztatach kulinarnych. Mali cukiernicy stworzyli piernikowe ludki, które następnie pięknie udekorowali.
Ponadto uczniowie wyczarowali także cudowne wianki świąteczne oraz ozdoby z masy porcelanowej, którymi zamierzają obdarować swych bliskich.
Na zakończenie zajęć piątoklasiści wspólnie z opiekunami zasiedli do pięknie udekorowanego stołu i skosztowali przepysznego, świątecznego obiadu.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Klasy 5B i 5F wraz z opiekunami (Emilia Kusak- Jankowska, Dorota Mickiewicz, Zofia Piechnik).

Dorota Mickiewicz